Menu

Splinter Usta’dan günün tahminleri

143 Sırbistan – Brezilya

Dünya Kupası E grubunda son maçlar bugün saat 21:00’de oynanacak. Dün Nijerya – Arjantin maçında gördük ki Dünya Kupasında BANKO diye bir kavrom yok. Arjantin’e bütün dünya kazanır oynadı. Evet sonuç olarak kazandı ancak dakika 90’da gelen tahmin tamamen şanstır.
Kupa ilk maçlarda golsüz maçlarla bir çok iddaa severi üzdü ancak artık takımlar ya tamam ya devam maçlarına çıktıkları için daha açık oynuyorlar. Sırbistan – Brezilya karşılaşması da bu maçlardan bir tanesi. Turnuvanın en büyük favorilerinden Breziya bugün yenilirse olası bir İsviçre galibiyeti yada beraberliği olursa gruptan çıkamayacak.
Tam Brezilya’nın istediği gibi bir maç ile karşı karşıyayız. Karşısında beraberliğe yatan bir takım olmayacak.
Neymar ve arkadaşları kontra ataklarla sonuca gitme yeteneğine sahip bir takım. Ancak işler planlandığı gibi gitmezse , Sırplar bir şekilde öne geçerse maç bu sefer çok farklı bir hal alabililir. Maçın tamam – devam karşılaşması olması nedeniyle ilk yarı 0-0 bitse bile ikinci yarı gelecek bir golle yine 2.5 üstüne gidebileceğini düşünüyorum.

Maç sonucu 2.5 üst gol tercihim yüksek güvenle sizlere önerimdir.

144 İsviçre – Kosta Rika

Brezilya karşılaşmasında kolay lokma olmadığını gösteren Kosta Rika dakika 90’da iki gol yiyerek karşılaşmadan yenilgi ile ayrıldı ve 3. maçlar öncesinde gruptan çıkma adına hiç bir hedefleri kalmadı. Bütün dünyanın izleyeceği bu karşılaşmada tek hedefleri henüz gol atamadıkları karşılaşmada en azından bir prestij puanı almak ve gol atmak olacaktır. Kafa olarak rahatlar. İsviçre ‘ye gruptan çıkmak için beraberlik de yetiyor.
Maça İsviçre’nin kontrollü başlayacağını düşünüyorum. Kosta Rika bulundukları durumun rahatlığı ile biraz daha pozitif futbol oynayacaktır. Maç sonucu İsviçre kazanır oranı iddaa’da 1.45 ve bence oldukça değerli . Açıkcası oranları ben açıyor olsam bu maça İsviçre kazanır tercihine 1.45 oran vermem . Bana yüksek geldi. Beraberliğinde gruptan çıkmak için yettiği İsviçre bu maça kontrollü başlayıp ilk yarıda grubun diğer karşılaşmasının sonucunu bekleyecektir diye düşünüyorum.

İsviçre – Kosta Rika ilk yarı 0 tahminini sizlere önderiyorum.

141 Meksika – İsveç

Turnuvaya Hırvatistan ile birlikte damga vuran Meksika gruptan çıkmayı garantilerdi. Almanlara son dakikada yenilen İsveç beklenenin aksine TAŞ GİBİ TAKIM imajını herkese kabul ettirdi. Zlatan bu takımda olsaydı ahh ahh neler olurdu dedim açıkçası…
Karşılaşmaya sonuç bahisi almamak gerek
2.5 Gol altı seçeneği sizlere önerimdir.

142 Güney Kore – Almanya

Turnuva öncesinde favori dediğimiz hiç bir takım gruptan çıkmayı son maçlar öncesinde garantileyemedi . ( istisnalar hariç ) Almanya öncelikle kazanmak zorunda. Takım içi mutlaka bazı sorunlar var. Özellikle Türk Asıllı Mesut ve İlkay’ın sorunlar yaşadığı çok net.
Almanlar Kross’un efsane golüyle nefes aldı. Ben bu karşılaşmada rahat oynayacak G.Kore karşısında işlerinin kolay olduğunu düşünmüyorum.
Karşılaşma ile ilgili önerim: KG VAR