Menu

Rulet Çeşitleri

Kaç Tane Rulet Çeşidi Vardır?
Bilinen 3 adet rulet çeşidi bulunmaktadır. Bu rulet çeşitlerine isim vermek gerekirse;
-Avrupa Ruleti
-Amerika Ruleti
-Fransız Ruleti
3 çeşit rulet oyununu içerisinde farklı noktalar bulunmaktadır. Rulet sanılanın aksine oldukça kolay bir şekilde öğrenilebilen bir oyundur. Bu sebeple bilginiz olduğu takdir de kazanma şansınız artacaktır.

Avrupa Ruleti Nedir?
Ruletin ilk versiyonu Avrupa ruleti olarak bilinmektedir. En çok oynanan çeşittir. Öğrenilmesi gereken ilk rulet türüdür. Diğer rulet çeşitleri arasındaki en önemli fark, kasada daha fazla avantajın olmasıdır. Büyük miktarların kazanılması için genellikle Avrupa ruleti oynanmaktadır. Diğer rulet türleri öğrenilmeden önce Avrupa ruletinin öğrenilmesi daha doğru olacaktır.

Amerikan Ruleti
Öğrenilmesi en kolay rulet çeşitlerinden biri Amerikan ruletidir. Kasanın avantajlı olmasını sağlayan Amerikan ruletinde iki adet 0 bulunmaktadır. 00 ve 0 bölgeleri, kasanın kazanma oranını ikiye çıkartmaktadır. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre, oyuncuların Amerikan ruletinden uzak durmaları gerektiği yönündedir. Bunun sebebi oyuncuların kazanma şansının yüksek olduğudur. Bilindiği gibi Amerikan ruleti, Amerika’da oldukça yaygındır. Bunun en temel sebebi ise, Amerikan ruletinin, Amerikan vatandaşlarına oldukça önerilmesidir. Bu sebeple dünya üzerinde oynanan rulet oyunlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ilk olarak hangi rulet çeşidinin oynanacağıdır.

Fransız Ruleti
Rulet çeşitleri arasında en karmaşık olanıdır. Son yıllarda oldukça değişikliğe uğrayan Fransız ruleti, değişen kuralları sebebi ile kasada kazanma şansını yarıya indirmiştir. Ve buna bağlı olarak oyuncunun kazanma oranının daha fazla olmasına sebebiyet vermiştir.
Rulet şans oyunudur. Şansınız yaver gittiği sürece oyundan büyük paralar kazanabilirsiniz.