Menu

O.Milano – Anadolu Efes

O.Milano – Anadolu Efes / O.Milano için bu yılda istenilen olmadı ve play off oynamaya hak kazanamayacaklar ve hali ile de Final Four yapamayacaklar. Başkan bu anlamda çok büyük paralar harcayıp her sezon koç ve takımı komple yeniliyor ama başarı bir türlü gelmiyor.

Koç bunun farkında ve takımdan gitmek istemiyor. Bu anlamda yaptığı açıklamalarda bu yıl geçiş dönemi yaşadıklarını seneye beklenen başarının mutlaka geleceğini bulduğu her fırsatta dile getiriyor. Bunun için kendi salon,seyirci ve başkanlarının önünde bu maçı kazanmayı çok istiyorlar.

Anadolu Efes sonuncu sırada ve haftalar önce havlu attı. Onlar için tek amaç ülkemizde ligde play oflara en iyi sıradan girmek ve şampiyon olmak. Bu anlamda genç oyuncuların süresinin artacağı bekleniyor. Gençlerden biraz tecrübe kazanıp play oflarda kenardan gelip katkı almayı planlıyorlar. Rotasyonun en önemli parçası Simon 2 hafta olmayacaktı iyi form tutmuştu şansız bir şekilde sakatlandı ve bu maçta oynayamayacak.

Dragic sezonu kapattı yerine Av.Basketbolunu iyi bilen hücumda iyi kakı vereceğine inandığım Weems ile anlaşıldı. İtalya kafilesinde yer aldı ve koç süre verirse oynayabilecek. Maçı kazanmayı daha çok isteyen ve daha çok kazanmaya ihtiyacı olan O.Milano kendi evinde hata yapmaz ve maçı handikapsız da -4.5 handikabı aşarak ta kazanmasını bilir.