Menu

Panathinaikos – Olympiakos 4 Mart Pazar

Panathinaikos – Olympiakos / Panathinaikos iç sahada 11 karşılaşmanın 10’unu kazandı ama deplasmanda ki silik oyunu nedeni ile 3 galibiyet 8 mağlubiyet ile bitime 7 hafta kala “ilk 8 takımın play off oynayacak olması nedeni ile” play off sınırında 7. sırada ve alttan gelen 3 takım da oldukça sert rakipler olunca işi oldukça zor görünüyor.

Hemen alttan gelen Maccabi’nin kalan 7 maçı zor ama onun altında sıkıştıran İspanya takımı Saski Baskonia için işler daha kolay. Zira onlar kalan 7 maçın 5 tanesini iç sahada ve diğer iki takımında deplasmanda İspanyol takımlarına karşı oynayacaklar ve İspanya dışına çıkmayıp yıpranmayacaklar.

Bu durumu Pana cephesi de biliyor ve bu maçı kazanmaktan başka çareleri yok. İki takım bu sezon ligde ve Eurolegue de toplam 3 müsabakaya çıktı ve gergin geçen maçların hepsini Panathinaikos kazandı ve bu maçların hiç birinde yüksek skorlar olmadı.

Panathinaikos’un mutlak kazanmak zorunda olduğu bu maçta savunmaların çok sert olmasını maçın çok gergin bir havada geçecek olması maçta kendi aralarında oynanan maçların bir klasiğidir bir periyot 45 li sayıları bulup sonra 15 ve 14 lü sayılarda kalırlar sonra temponun düşmesini 130 larda en fazla 140 lar da bi sonuç ile bitmesini beklediğimden 142.5 alt ve handikapsız Panathinaikos galibiyetlerini bekliyorum.