Menu

Real Madrid – Fenerbahçe

Real Madrid – Fenerbahçe / Real Madrid eksiklerin dönmesi ile birlikte ana kadrosuna ulaştı ve iç sahadaki Olympiakos mağlubiyetini unutturdu. Çok tempolu basketbol anlayışına sahipler ama hala oyun sıkıştığında Llull ve Rodruguez gibi lider oyuncuları yok.

Doncic’i buna hazırladılar ama ben hala lider olabilecek seviyeye geldiğini düşünmüyorum. Bu akşam iç sahada oynamanın avantajı ile her türlü oyun dışı etkenleri kullanacaklarını bekliyorum.

Bu durumda Fenerbahçe’nin özellikle Vesely’nin sakin kalması çok önemli.

Fenerbaheçe Real’in tuzağına düşüp oyunun temposunu yüksek tutarsa çok farklı kayba uğrar kanısındayım. Sakin kalıp oyunu set hücumlarına yıkıp etkili oyuncuları ile maçın içersinde kalmayı denemeli. 80 sayı üzeri yediği maçlar Fenerbahçe Doğuş kaybediyor. Bu anlamda işin özü savunmadan geçiyor ve bu maça hazırlanmak için oldukça vakitleri oldu. Obradovic böyle ara verilip uzun hazırlanma şansı olan maçlarda takımının oyun stratejisini iyi belirliyor. Ben Real’i temsilcimizin bu akşam hücumda durduracağını ve 165 sayı bareminin aşılmayacağını düşünüyorum.